Změna není pouze naším přáním

Děkuji všem, kdo přišli k volbám. Velmi si vážím důvěry, kterou jsme dostali. Kandidovat nás donutilo chování minulých vedení naší měst-ské části a dlouhodobé neřešení problémů, které nás přímo trápí. Náš volební výsledek, tj. 5 mandátů a 17544 hlasů, ukázal, že změna není pouze naším přáním. S rozdílem odpovídajícímu součtu hlasů 18 voličům jsou vítězi voleb dva subjekty, ODS a PIRÁTI A STAN PRO ÚJEZD. ODS s námi ale zasedla pouze k jedinému jednání o koalici. Na naši opakovanou žádost o pokračování v jednání reagovala oznámením, že bude vládnout s ANO.

V profesních životech jsme absolvovali stovky často velmi obtížných jednání a byli jsme tedy připraveni na sku-tečnou povolební diskusi se všemi relevantními politickými subjekty. ODS nás ale překvapila ještě podruhé a tentokrát pozitivně. Prohlásila, že jí vedená koalice nebude s opozicí v zastupitelstvu zacházet tak, jak bylo doposud v Újezdě zvykem, tj. opozice neměla prakticky žádnou šanci ovlivňovat místní záležitosti. V praxi by to znamenalo, že zastupitelé za ODS budou podporovat návrhy opozičních zastupitelů, pokud tyto návrhy budou považovat za rozumné. Jak to bude fungovat, uvidíme velmi brzy.

Piráti a STAN se budou snažit měnit Újezd v soula-du s podrobným volebním programem, který jsme zpracovali. Jako první navrhneme konkrétní úpravy jednacího řádu zastupitelstva, které odstraní největší omezení vystupování občanů a opozičních zastupitelů. Dále se zaměříme na dopravu, kde nabízíme pomoc při revizi jednosměrek.

Marek Havrda