Marek Havrda

Mgr.et Mgr.Marek Havrda,Ph.D.

Mgr.et Mgr.Marek Havrda,Ph.D. (STAN)

E-Mail: marek.havrda@praha21.cz
Příspěvky Marka Havrdy

Kdo jsem

Vyrostl jsem v Běchovicích, kde jsem chodil i do školy. Do Újezda jsem jezdil k holiči, do knihovny, za kamarády na Rohožník a na tenis, o pár let později na kulečník. Po návratu ze studií jsem postavil dům v Újezdě. Založil jsem nebo vedl několik menších organizací, např. obecně prospěšnou společnost při časopisu Respekt. Postavil jsem a řídil tým, který připravil ekonomické analýzy a studie proveditelnosti pro velké i menší projekty mj. zaměřené na revitalizaci sídlišť či komunikaci občanů se státní správou. Po dokončení doktorátu jsem uspěl v otevřeném konkurzu do Evropské komise, kde jsem se věnoval ochraně spotřebitelů, bezpečnosti potravin, investicím do zdraví a podpoře důstojného stáří. Po necelých čtyřech letech v Bruselu jsme se rozhodli vrátit do Čech. Většinu pracovního času trávím s technologickým start-upem, který se zaměřuje na výzkum a uplatnění umělé inteligence, a snažím se přispět k tomu, aby dopady umělé inteligence byly co nejvíce pozitivní na co nejvíce lidí. Od roku 2014 jsem členem pracovní skupiny pro hodnocení dopadů Legislativní rady vlády. Ve zbytcích volného času pomáhám několika nadacím doma i v zahraničí, ale i malým neziskovkám a pracuji na globálnímu environmentálnímu start-up. Řada projektů, kterým jsem měl nebo mám příležitost přispět, získala různá mezinárodní ocenění.

Proč kandiduji

Dobře vím, že ani nejchytřejší a nejšikovnější člověk toho sám příliš nedosáhne. Pro jakýkoliv úspěch v businessu i veřejném prostoru je třeba práce řady lidí. O obci to platí dvojnásob, a proto jsem se snažil hledat příležitosti, jak pomoci Újezdu. Do úspěšného konce se podařilo dotáhnout jen pár vlaštovek, jako Poradenské centrum na ZŠ. Jsem moc rád, že se konečně v Újezdě dal dohromady výborný tým, který má motivaci a potřebné schopnosti.

Čeho chci dosáhnout

Újezd potřebuje změnu jako sůl, témat, které nás pálí, je mnoho. Jsem si jist, že se přidají další, až uvidí, že to jde.

Co umím

Těší mě pomáhat všem (top manažerům, ministrům, úředníkům i aktivistům), kteří chtějí svou činnost a rozhodnutí zakládat na ověřených faktech a datech, ne na dojmech. Přispívám Lékařům bez hranic a vynikajícímu původně studentskému spolku Maendeleo, který pracuje s farmáři v Tanzánii. Jsem spoluautorem protikorupční kuchařky Korupcejakoparazit.cz. Několikrát v roce přednáším českým a zahraničním studentům. Loni jsem měl přednášku na Cambridge.

Co mě baví

Ze všeho nejraději lyžuju, šnorchluju na korálu nebo se jen tak toulám po krajině či městech (blízkých i vzdálených), a nebo spolu se svou ženou brázdím Afriku v 4×4. Jsem aktivní sportovec-amatér. Po Praze jezdím často na kole. Mým sportovním vrcholem bylo britské univerzitní mistrovství v ledním hokeji, kde jsem reprezentoval Warwick Panthers a čestné nevítězství na česko-slovenských hokejových hrách v Belgii (ani vynikající obrana ger. Petra Pavla nestačila).