Sdružení nezávislých kandidátů, Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a Česká pirátská strana (Piráti)

Před čtyřmi roky se sešlo několik sousedů a řeklo si, že nejsou spokojeni se správou naší městské části. Měla by být více profesionální, transparentní a reagovat na potřeby lidí, kteří zde žijí. Rozhodli jsme se pro zlepšení fungování obce něco udělat. V té době jsme všichni byli bez politické příslušnosti a hledali jsme pomocnou ruku u zavedených stran a hnutí. Oslovili jsme Starosty a nezávislé, protože se nám líbilo jejich zaměření na komunální politiku, a Piráty, u kterých jsme cítili novou energii a podněty. Vytvořili jsme koalici Piráti a STAN pro Újezd a ve volbách získali 5 mandátů v zastupitelstvu naší městské části.

Přestože jsme měli téměř třetinu zastupitelů, zdejší ODS se předem dohodla s ANO a my prožili čtyři roky v opozici. Nebyly to ztracené roky, hodně věcí jsme se naučili a také jsme zblízka poznali všechny nedostatky a slabá místa vedení radnice. Zjistili jsme, že některé věci jsou složitější, než se zvenku zdá, a jak důležité je mít dobrý tým, odbornost a místní znalost. Podařilo se nám ve spolupráci s magistrátem některé projekty podpořit, např. dokončení a vybavení hasičské zbrojnice, a jiné naopak zabrzdit, např. nepromyšlené změny územního plánu, výstavbu garáží v klánovickém lese nebo protažení třetího jízdního pruhu do středu Blatova.

Avšak nespokojenost s vedením radnice přetrvává. Rozhodování stále provází nízká transparentnost, připravované projekty nejsou v předstihu zveřejňovány, chybí veřejná projednávání a dostatek prostoru pro připomínkování ze strany občanů. Chybí koncepčnost v přípravě větších projektů a předcházení problémům, které se postupně kumulují. Výsledkem jsou krátkozraká řešení, realizovaná často na poslední chvíli a z nedostatku času a odbornosti špatně.

My,  ÚJEZD ŽIJE jsme v první řadě obyvatelé Újezda nad Lesy, jsme Vaši sousedé a cítíme, že ve správě veřejných záležitostí naší obce je pořád co zlepšovat. Proto Vás opět žádáme o důvěru a ucházíme se o Vaše hlasy v nadcházejících komunálních volbách. Rozhodli jsme se, že dáme větší důraz na své občanské a sousedské postoje a do voleb půjdeme jako sdružení nezávislých kandidátů, Starostů a nezávislých a Pirátské strany. Zvolili jsme si název podle našeho webu, který po čtyři roky plníme informacemi o své činnosti, web nazvaný ÚJEZD ŽIJE!

Vážíme si Vaší důvěry a děkujeme za Vaši podporu.

Marie Kučerová

Vydali jsme Újezdské Noviny 2022

O NÁS v roce 2018

Jsme PIRÁTI A STAN PRO ÚJEZD

Naše posláníAktivně přispívat k tomu, aby se nám tu žilo ještě lépe.

Jsme aktivní lidé, kteří se chtějí podílet na tom, aby se nám všem v Újezdě nad Lesy žilo lépe. V komunálních volbách v roce 2018 jsme kandidovali poprvé. Jako nový subjekt jsme obsadili druhé místo a získali pět zastupitelských mandátů.

Budeme se snažit, abychom svými profesními znalostmi, nadšením a energií nezklamali důvěru, kterou jste do nás vložili a které si vážíme. Cítíme, že je možné začít měnit věci k lepšímu a chceme pro to, byť z opozičních lavic, udělat maximum. Uvědomujeme si, že když se bude stále říkat jen to, že něco nejde, tak se tady nic nezmění. A to my nechceme.

Vnímáme, že Újezd má mnoho nevyřešených kauz a problémů a rádi bychom pomohli s jejich řešením. To se týká například hasičské zbrojnice, psího cvičiště, dostavby nádvoří druhého stupně školy, zdravotního střediska na Rohožníku, nebo omezení hazardu v obci. K dalším tématům, kterým se chceme nejen v následujících čtyřech letech věnovat, je revitalizace Sídliště Rohožník, celková změna a úprava cesty na nádraží jak pro pěší tak i cyklisty, rekultivace lesíku u školy, dostavba hřiště v Druhanické, analýza možností parkování vozidel u vlakového nádraží, či výstavba nových chodníků a oprava silnic.

Náklady na kampaň

Smlouva STAN a Piráti

Demokratické minimum


Vydali jsme Újezdské Noviny 01/2020