Zavřít Blatov na dva roky

Zavřít Blatov na dva roky bez možnosti objížděk? I toto zaznělo na veřejném projednání k výstavbě buspruhu na začátku května. Na toto jednání přišla také velká spousta z vás, bylo vidět, že to je téma, které chcete řešit. A máte pravdu – tak, jak byl buspruh představen, by velmi necitlivě zasáhl do obytné části Blatova, ukrojil by podstatnou část z blatovské návsi a také by došlo ke kácení zhruba 42 vzrostlých stromů. A také by kvůli výstavbě muselo dojít k dvouletým dopravním uzavírkám.

Mrzí mě, že se opět ukazuje, jak se dopravní věci v Újezdě řeší nekoncepčně a nahodile. Výstavbu buspruhu ani neprojednávala dopravní komise. Na co pak máme uvolněného místostarostu pro dopravu (za ANO)? Čemu se věnuje? Aktualizaci dopravního generelu? To je úkol, který za poslední tři roky dokázal jenom odkládat na příště. Nahodilému rušení a otáčení jednosměrek podle toho, kdo si zrovna víc stěžuje? Nebylo by lepší začít řešit dopravu v Újezdě komplexně, s pomocí odborníků a na základě studií a dat? Rozhodovat se kvalifikovaně a ne podle toho, jak se to komu líbí?

Závěrem bych chtěla zmínit ještě jednu věc, která se buspruhu také týká. A tou je stará autobusová zastávka. Páni projektanti říkali, že nejlepší je ji zbořit a postavit nějakou novou, moderní. A já se ptám proč? Mně se ta zastávka líbí. Kdyby se udržovala, tak by mohla být pěknou vstupní branou do Újezda. Navíc k blatovské návsi tahle zastávka prostě patří. Co si myslíte vy? Líbí se vám naše stará zděná zastávka na Blatově?

Blanka Charvátová