Blanka Charvátová

Bc. Blanka Charvátová

HR analytička, místopředsedkyně České pirátské strany, zastupitelka MČ Praha 21 (2018-2022), Piráti

Jako HR analytička se rozhoduji na základě dat, ne podle dojmů. To samé chci i od vedení obce, kde žiji. Koncerty a hřiště jsou fajn, ale proč nechtít víc?

Kdo jsem

Místopředsedkyně České pirátské strany, HR Analytička, zastupitelka.

Jsem Blanka z Újezda nad Lesy.

Proč kandiduji

Do politiky jsem se dostala, protože se mi nelíbilo neprůhledné rozhodování o možném konci zdravotního střediska na Rohožníku. I když jsme v opozičních lavicích, tak si myslím, že za uplynulé čtyři roky se nám povedlo mnoho dobrého, byť to třeba není na první pohled tak viditelné. Nefotíme se u nově natřených laviček a neotevíráme dětská hřiště, věnujeme se zejména tomu, abychom ochránili Újezd před nevratnými změnami k horšímu. Uchránili jsme starou blatovskou náves, zabránili nesmyslnému kácení více jak čtyřiceti zdravých a vzrostlých stromů, podařilo se nám otevírat témata, která by jinak nikdo jiný nezvedl a zapadla by.  Nyní bych chtěla přestat bránit jen škodám a začít se podílet na skutečně koncepčním rozvoji Újezda.

Čeho chci dosáhnout

Ráda bych, aby se v našem Újezdě konečně začalo plánovat a přemýšlet na další roky dopředu. Lidé ve vedení obce by měli vidět dál než za hranice svého volebního období, připravovat projekty, na které bude možné navázat. Je třeba začít uvažovat v souvislostech a na základě dat, ne podle největších křiklounů na sociálních sítí. Chci, aby když už se v Újezdě něco bude dělat, tak aby se to dělalo pořádně. Už žádné nové mateřské školy bez přípojek na kanalizaci. Chci, aby se z Újezda u Běchovic stalo lokální centrum. Mikroregion Vidrholec pro všechny generace.

Co umím

Rozhoduji se na základě dat, nebojím se zeptat odborníků a nechat si od nich poradit. Mým zaměstnáním jsou analýzy a plánování a to chci přenést i do vedení naší obce. Jako místopředsedkyně vládní strany mám navíc i vhled a zkušenosti z vyšších pater politiky.

Co mě baví

Ráda cestuji vlakem po Evropě, hraju fotbal a deskovky.