Blanka Charvátová

Bc. Blanka Charvátová
Bc. Blanka Charvátová
Bc. Blanka Charvátová
Bc. Blanka Charvátová

Bc. Blanka Charvátová (PIRÁTI)

E-Mail: blanka.charvatova@praha21.cz
Příspěvky Blanky Charvátové

Kdo jsem

Je mi lehce přes třicet let a na podzim roku 2018 jsem se stala v Újezdě zastupitelkou.  Celý svůj život bydlím na Rohožníku. Jsem komunitním nadšencem, náš spolek ÚJEZD.KOM se zaměřuje na rozvoj komunitního života v naší obci.

Proč jsem kandidovala

Na mateřské jsem začala cítit určitou izolovanost, protože většinu svého času jsem trávila v Újezdě. Vnímám velmi intenzivně, jak se zde žije a chybí mi tu společný veřejný prostor, kde by se lidé mohli potkávat a trávit spolu smysluplně čas. Naivně jsem si myslela, že bude stačit, když se budu jen aktivně projevovat jako občan, ale zjistila jsem, že se s vedením úřad komunikuje obtížně. Založila jsem proto FB skupinu Újezd nad Lesy – místo pro život, aby vzniklo online komunitní forum, kde by se mohli lidé nejen z Újezda potkávat a předávat si svoje názory, zkušenosti a postřehy. A proč jsem se rozhodla kandidovat? Jak jsem pronikala stálé víc do újezdského komunálního života, zjistila jsem, že nemám stranu, na kterou bych se s důvěrou obrátila a předala jí vše, co bych zde ráda vybudovala. Bohužel mám pocit, že se současné politické strany vyčerpávají v hádkách a nenávistných útocích na druhé, místo toho aby se pokusily spojit a prosadily společné zájmy nás všech, ať už se jedná o školu, zdravotní středisko, kasino na Rohožníku, nebo třeba jednosměrky.

Čeho chci dosáhnout

Mou prioritou je komunitní život a velkým snem je vybudovat na Rohožníku funkční komunitní zahradu, kde by se lidé mohli potkávat a smysluplně trávit čas. Nicméně to je běh na dlouhou trať, musíme sehnat vhodný pozemek a zajistit dostatek financí, které jsou na tak velký projekt potřeba. Ráda bych, aby se uchytila tradice Sousedského dne na Psím plácku, výměnných bazarů oblečení, sousedských pikniků a komentovaných vycházek po okolí Újezda. Také chci, aby radnice byla skutečně otevřená, aby to nebylo jen prázdné heslo. Je třeba s občany mluvit a včas s nimi komunikovat vše, co se Újezda týká.

Co umím

Umím naslouchat lidem, vnímám jejich potřeby. Ráda hraju fér a nemám ráda podpásovky.

Co mě baví

Ráda čtu, moje oblíbená autorka je Betty MacDonald (Každý může dělat cokoliv a Morová rána) a pak Douglas Adams (Stopařův průvodce po galaxii). Zajímá mě historie, zejména ta česká, rádi s celou rodinou cestujeme vlakem po českých památkách.