Újezdský zpravodaj – jak se vám líbí?

Vážení a milí sousedé, v prosincovém čísle je zvykem psát mírumilovné články na téma Vánoce, láska, dárky a pohoda, od loňska přibyl covid. Ničemu z toho se dnes věnovat nechci.

Chci se vás totiž zeptat, zda jste v minulém čísle ÚZ zaregistrovali, stejně jako já, napadání a ironizování mých kolegů zastupitelů, s nimiž sdílím opoziční židle a z velké části i názory. Nemohl jsem se posledního jednání zastupitelstva zúčastnit osobně, ale dostupné výstupy jsem si pozorně prošel. To, co vedlo místní samozvané mravokárce ruku v ruce s některými představiteli újezdské „vlády“ k osobním, byť trochu ubrečeným výpadům, byly odlišné (!) názory opozice na některá důležitá témata, např. podivnou směnu pozemků, chystaný buspruh zbytečně ničící kus parčíku na Blatově. Shrnuto, jiný, než radniční názor je u nás důvodem pro veřejné a jmenovité napadání.

Před minulými komunálními volbami jsme všichni slibovali kultivaci vládnutí v Újezdu, včetně komunikace politiky. Na červnové zastupitelstvo jsme přinesli návrh nových pravidel pro vydávání ÚZ. Akcentovali jsme zejména dvě věci: zabránit osobním útokům a zapojit všechny zvolené subjekty v zastupitelstvu do vyvážení obsahu. Tehdy byly naše návrhy smeteny a já dlouho nechápal proč. Teď už to vím. Nejsem naivní – ÚZ bude vždy primárně hlásnou troubou radnice, jenže osobní útoky vpašované i do běžných informací do něj fakt nepatří. Každopádně, pěkné svátky vám všem a děkuji za zaslání názoru: petr.riha@praha21.cz.

Petr Říha (Piráti)