Nulová tolerance hazardu

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo ve čtvrtek 10. 9. 2020 návrh radní za STAN paní Hany Kordové Marvanové na vydání nové vyhlášky o podmínkách provozování hazardu na území hl.m.Prahy. V rámci této vyhlášky je zakázáno provozovat technické hry (tj. zejména herní automaty) na celém území Prahy. Proč na celém území Prahy? Původně městské části žádaly pro sebe různý režim, některé žádaly nulovou toleranci hazardu ve všech jeho podobách, některé si chtěly ponechat kasina s živou hrou i automaty, některé chtěly jen zákaz herních automatů.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ale tuto podobu vyhlášky odmítl s odůvodněním, že by docházelo k diskriminaci některých provozovatelů hazardu. Proto vedení Prahy přistoupilo k plošnému zákazu provozování technických her. Kasina s živou hrou zůstávají zachována. Schválením nové vyhlášky ale celý proces ještě dovršen není, podmínkou zastupitelstva Prahy je, aby vyhláška ještě před nabytím účinnosti byla projednána s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže z důvodu odstranění případných rozporů.

Na území městské části Praha 21 je podle této vyhlášky zakázáno provozovat hazardní hry v jakékoliv podobě, tzv. nulová tolerance hazardu. Vyhláška by měla platit od 1. 1. 2021, avšak v jednotlivých případech lze hazardní hry provozovat až do ukončení platnosti konkrétního povolení k provozování, tj. nejvýše ještě 3 roky. Doufejme, že se smráká i nad naším kuriózním kasinem uprostřed obytné čtvrti na Rohožníku.

Marie Kučerová