100 dní aneb kde jsme a co děláme?

Čím dál častěji dostáváme dotazy, co se s námi děje, kde jsme, proč tolik nepublikujeme, když před volbami jsme byli vidět i slyšet na každém rohu, zásobovali jsme občany Újezda prostřednictvím webu, sociální sítě i osobně novými informacemi, pozvánkami na naše akce a dalšími příspěvky i vícekrát denně.

Nebojte, nezalezli jsme pod zem, netrápíme se tím, že jsme nebyli první. Chceme pracovat a plnit své sliby, jak nejlépe budeme moci.

Hlavním důvodem naší relativně menší viditelnosti je náš zájem, že chceme hrát seriózně a fér a dát novému vedení Újezda, jak je občas ve slušné společnosti zvykem, 100 dnů na to, aby se rozkoukalo, pochopilo o co jde a začalo viditelně pracovat. Tak neotravujeme, neútočíme, nepoukazujeme veřejně na věci, které se nám nelíbí, nekritizujeme. V zájmu dobré spolupráce jsme přišli s návrhem úprav jednacího řádu, který by občanům sejmul náhubek nasazený v minulém období a přitom naopak zabránil obstrukcím a obtěžování pro obtěžování ze strany občanů. Ale o tom pojednává jiný článek, odkaz na něj najdete zde.

Počítám-li správně, 100 dnů vyprší 13. února.

A potom se začneme hodně ptát. Budeme aktivní, konstruktivní, ale důslednou opozicí v celém smyslu toho slova. A věřte, že také hlasitou.

Petr Říha