Rádi podpoříme i další záměry

V minulém zpravodaji vyšel rozhovor se starostou Běchovic panem Martanem (ODS). V rozhovoru zazněla řada zajímavých informací kolem územního rozvoje našeho okraje Prahy. Pan Martan jako člen magistrátního Výboru pro územní rozvoj a plánování je nepochybně osobou zasvěcenou a vždy si jeho názory rádi vyslechneme. Je jen škoda, že v jednom místě se nechal strhnout stranickou řevnivostí a neznalostí našich poměrů k vyjádření se, že „… snahy vaší radnice jsou často narušovány diverzními aktivitami části opozice. Pak se není co divit, že pan primátor je spíše váš odpůrce než podporovatel.“

Pokud jde o pana primátora, tak jeho vztah k Újezdu je zcela přátelský, několikrát osobně Újezd navštívil, naše problémy vnímá a názorům naslouchá. Pokud jde o aktivity na magistrátě, uskupení Piráti a STAN pro Újezd dělá přesně to, co dělá pan Martan a co sám doporučuje, tj. využívá svých osobních vztahů a kontaktů k podpoře záměrů přínosných pro Újezd, namátkou rekonstrukce Staroklánovické, rekonstrukce hlavní ulice, nulová tolerance hazardu, financování vybavení hasičské zbrojnice, dotace pro dostavbu tělocvičen, projekt družstevního bydlení, výkup pozemků pro ochranné pásmo přeložky (to se zatím nedaří, ale snažíme se).

Rádi podpoříme i další záměry, když nás o nich koalice ODS/ANO bude informovat. Pouze v případě záměrů, se kterými zásadně nesouhlasíme a byli jsme u nás nevyslyšeni, dáváme své argumenty i magistrátu. Jedná se zejména o záměr vykácení téměř hektaru lesa u nádraží pro účely vybudování velkokapacitního parkoviště.

Marie Kučerová