Kampaň Piráti a STAN pro Újezd 2018

Piráti a STAN pro Újezd volby 2018

Je skoro polovina srpna, vrcholí letní dovolené a já si rekapituluji události, které se odehrály minulý rok.

Na jaře jsme se sešli jako skupina nespokojených občanů, kteří již měli plné zuby toho, co se u nás děje (nebo spíš neděje). Dlouho jsme řešili, co s tím. Jak to vyřešit? Nakonec jsme se rozhodli kandidovat. Požádali jsme o podporu dvě politické strany, jejichž programy nám lidsky nejvíce vyhovovaly. Piráti a STAN se rozhodly dát nám důvěru a my tak mohli kandidovat v podzimních komunálních volbách jako PIRÁTI A STAN PRO ÚJEZD.  Podepsali jsme Demokratické minimum a registrovali se jako volební uskupení nezávislých kandidátů.

A rozjela se kampaň.  Někteří byli zaskočeni tím, jak moc jsme byli hodně vidět a slyšet. Neustále se objevovaly dotazy, kdo za námi stojí a jak je možné, že máme tak kvalitně zpracovanou kampaň. Dělali jsme kampaň nově a hravě. Nespoléhali jsme se jen na letáky ve schránkách. 

Pro připomenutí jednalo se třeba o černá trička s nápisy ROHOŽ.NIC (Rohožník nesmí být na nic), U.N.Less (Újezd je víc než les),  BLAT.OFF (Blatov ON, ne OFF), billboard u silnice, pirátský stanobus, který zavezl občany Újezda tam, kam běžné linkové autobusy nejezdí, první předvolební debata lídrů, zahajovací akce, na kterou dorazila i pirátská poslankyně Olga Richterová, rohožnická pop up kavárna, kde jsme mohli přivítat současnou pražskou radní Hanu Marvanovou, či  architektonické studie, jak by jednou mohl Újezd vypadat. Přijel se k nám podívat i tehdejší kandidát a nynější primátor Zdeněk Hřib. Ten si svou návštěvu zopakoval i letos v červenci, kdy dorazil na výjezdní krajskou schůzi pražských Pirátů do restaurace Petra. 

Nestál za námi marketingový guru Mára, ani žádný jiný. Kampaň jsme celou od začátku až do konce vymýšleli sami. Jsou za tím hodiny naší práce. Nás a našich blízkých, největším plusem totiž byl a je náš tým. U nás nekandidoval jeden lídr a zbytek nebyli jen lidé, kteří se nechali napsat na kandidátku, aby tam byli do počtu. U nás to každý z nás myslel vážně. Každý se zapojil, jak nejlépe uměl. A také ti z nás, kteří na to měli prostředky, se zapojili i finančně.  Všichni jsme roznášeli do schránek letáky a osobní dopisy, opět se zapojili i naši příbuzní. Pracovali jsme ve dne v noci. 

V říjnu se konaly komunální volby. Získali jsme úžasných 25,92% (pro srovnání vítězná ODS obdržela 26,36%). Povolební vyjednávání skončila sice tak, že jsme v opozici, ale i tak to celé dění vnímám velmi pozitivně. Máme pět zastupitelů a snažíme se dělat vše proto, abychom Vám Vaši důvěru oplatili. Práce v opozici je náročná, protože nemáme tolik příležitostí se zapojit do dění našeho úřadu, ale nevzdáváme se. Jsme tu pro Vás a nasloucháme Vám.

Na závěr bych chtěla poděkovat Vám všem, kdo jste nám s kampaní pomáhali. Ať už jste rozdávali letáky, vymýšleli slogany či pekli jablečné záviny a jiné koláče do naší kavárny. Vážím si toho a jsem ráda, že Vás mohla poznat a že Vás můžu nazývat svými přáteli. 

Blanka Charvátová