Je třeba být aktivní a nebát se ozvat

Ani jsme se nenadáli a máme zaseprosinec. Čas, kdy většina z nás ve stresu uklízí příbytky, nakupuje dárky a chystá velké hostiny. Krize pak vět-šinou vyvrcholí na Štědrý den ráno, kdy je třeba vše připravit, nasmažit a dovařit, abychom v podvečer konečně zasedli k nádherně nastrojenému stolu a spolu se svými nejbližšími oslavili nejkrásnější svátek v roce. Přeji nám všem, aby toho předvánočního stresu bylo co nejméně a naopak abychom si co nejvíce užili klidu a míru okolo nás a mohli si tak uvědomit pravý význam tohoto svátku. Nás ještě předtím, 19. 12., čeká schůze zastupitelstva.

Pokud máte zájem diskutovat s našimi zastupiteli o projednávaných bodech, nebojte se nás oslovit. Připravujeme setkání v týdnu před samotnou schůzí, které bude otevřené pro veřejnost. Datum zveřejníme na našem FB a stránkách ujezdzije.cz.

Ráda bych se zastavila u rekonstrukce ulice Zaříčanská, respektive u objížďky ulicí Rohožnickou. Na okraji sídliště jezdily i přes zákazovou značku nákladní vozidla, či kamiony. Kvůli jednomu řidiči kamionu, který nerespektoval zákaz, nemohlo projet ani vozidlo záchranné služby. Lidé žijící v této ulici (zvláště pak manželé Mertovi) se snažili informovat veřejnost o vzniklé nebezpečné situaci a i díky jejich iniciativě došlo ke slibu od vedení úřadu, že dojde ke sjednocení dopravního značení a posí-lení dozoru nad dodržováním pravidel hlídkami Městské policie. Je třeba být aktivní a nebát se ozvat. Přátelé, přeji Vám krásné Vánoce a správné vykročení do nového roku 2019!

Blanka Charvátová