A třeba už se konečně podaří zvolit

Vážení a milí sousedé, přátelé a kamarádi. Chýlí se ke konci aktuální volební období a koncem září budeme opět volit zastupitele a tím i novou místní „vládu“. Nechci se zde věnovat výčtu úspěchů a neúspěchů, co se nám podařilo či nepodařilo prosadit z opozičních lavic, tomu se celkem podrobně věnují moje kolegyně a kolegové, každý ze svého pohledu v sousedních sloupcích.

Končící čtyřleté období bylo naprosto výjimečné, dosud nepoznanou situací způsobenou covidem-19. Je mi líto našich spoluobčanů, které covid připravil o jejich blízké, kteří tak mnohým z nás nyní chybějí a budeme na ně vzpomínat. Kvůli covidu bylo toto období pro nás všechny velkou školou, kdy jsme se museli naučit žít a pracovat úplně jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Věřme, že podobná situace se nebude opakovat a noví zastupitelé budou moci naplňovat svoje mandáty bez problémů a pracovat pro Újezd, který si to nejen zaslouží, nýbrž i nutně potřebuje, protože vylepšovat a napravovat je toho stále dost a dost.

A třeba už se konečně podaří zvolit takové zastupitelstvo, že v něm nebude místo pro osobní nepřátelství, věčné kverulantství a falešné mravokárce. Byl jsem vždy rád, když jsem od mnohých z vás dostával třeba i při setkání na ulici zpětnou vazbu na podobu života v Újezdě, co byste si přáli, co byste chtěli změnit. Proto ještě jednou děkuji za důvěru vyjádřenou vašimi hlasy u minulých komunálních voleb a přeji nám všem šťastnou ruku u těch nadcházejících, aby Újezd vykvetl do krásy, která mu patří.

Petr Říha