Znečišťování veřejného prostoru

Možná jste někteří z vás sousedů zaznamenali v poslední době kauzu o neuklízených psích exkrementech na veřejných prostranstvích. Ano, tuto bouřlivou debatu na sociálních sítích, konkrétně ve fb skupině Újezd nad Lesy – místo pro život, jsem rozvířila já osobně tím, že jsem zveřejnila příspěvek s otázkou: „Kolik si myslíte, že jsem napočítala neuklizených psích hromádek jen při cestě z obchodu domů při okraji chodníku?“

Tímto expresivním způsobem jsem chtěla poukázat na neřešený nešvar, který konkrétně na sídlišti Rohožník vnímám již spoustu let. Šlápla jsem do tohoto tématu, protože již nechci šlapat do psích výkalů a následně se dávit při jejich odstraňování. Potvrdilo se mi, že to trápí spoustu z vás. Tato situace omezuje děti, rodiče i ostatní občany při pobytu venku, protože při každém šlápnutí na trávník hrozí, že si na botě odnesou nevábný dáreček. Téměř veškerá trávníková plocha na sídlišti Rohožník slouží pejskům jako jejich WC.

Připravuji proto podnět či návrh na řešení této situace jako občan i jako zástupce komunitního spolku ÚJEZD.KOM.

A na závěr moc děkuji všem poctivým pejskařům, kteří po svých mazlíčcích pravidelně uklízejí. Jste skvělí! Škoda, že to nedělají všichni.

Hana Mertová