Lucie Doležalová

Mgr. Lucie Doležalová​

právnička,
zastupitelka MČ Praha 21, STAN

Dojíždění komplikuje život, proto chci rozvíjet infrastrukturu Újezda. Vzdělání pro děti až do maturity, umělecká škola se všemi obory a dostupná péče pro seniory.

Kdo jsem

Jsem Lucie, 18 let manželka báječného muže, skoro 16 let matka tří dětí a díky vám poslední čtyři roky taky zastupitelka v Újezdě na Lesy. Jsem právnička, ale momentálně se víc věnuju učení.

Proč kandiduji

Čtyři roky v zastupitelstvu hrozně utekly. Z opoziční lavice jsem neměla šanci prosadit projekty, které by podle mého názoru Újezdu prospěly. Nerada odcházím od nedodělané práce, proto kandiduji znovu.

Čeho chci dosáhnout

Chtěla bych, aby se Újezd stal příjemnějším místem pro život, aby infrastruktura odpovídala tomu, že naše městská část má velikost okresního města a aby veřejný prostor byl nejen funkční, ale také esteticky hodnotný. Minimálním standardem by měly být chodníky, odvod dešťové vody, více přechodů pro chodce a cykloobousměrky, dostupnost všech částí Újezda hromadnou dopravou. Důležitá je i lepší péče o zeleň, ohleduplnější postoj k okolní krajině a vzrostlým zdravým stromům.

Co umím

Komunikovat, organizovat, myslet dopředu a plánovat tak, abych vždy měla v záloze řešení pro případ, že se něco zadrhne. Díky své profesi vidím možná rizika chystaných smluv a vytrvale jsem na ně koaliční zastupitele upozorňovala. Umím se prát za věci, které mi připadají správné a důležité. Osobní zkušenost s péčí o postiženého člena rodiny mě naučila vnímavosti pro potřeby znevýhodněných lidí.

Co mě baví

Většinu života jsem prožila ve skautu (jako člen i vedoucí) a to mi dalo lásku k přírodě, kde i nejlíp relaxuju. Ráda plavu, běžkuju a fotím, zajímá mě hudba, výtvarné umění i divadlo. Potřebuju kolem sebe dobré lidi a knížky. Baví mě moje velká rodina.