Lucie Doležalová

Mgr. Lucie Doležalová
Mgr. Lucie Doležalová
Mgr. Lucie Doležalová
Mgr. Lucie Doležalová

Mgr. Lucie Doležalová (STAN)

E-Mail: lucie.dolezalova@praha21.cz
Příspěvky Lucie Doležalové

Kdo jsem

Jmenuji se Lucie Doležalová, je mi 37 let. Pocházím z Malé Strany, odkud jsme se před pěti lety s manželem a třemi dětmi přestěhovali do Újezda – do starého domu, který postupně sami opravujeme. Vystudovala jsem gymnázium Na Zatlance a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Proč kandiduji

Nechci nečinně přihlížet rozkvětu okolních obcí a tiše jim závidět. Chtěla bych se aktivně spolupodílet na rozvoji a zvelebování Újezda tak, aby se nám tu žilo lépe. Věřím, že naše městská část má velký potenciál. Po letech strávených v Komisi vzdělání a výchovy jsem si uvědomila, že tudy cesta k větším změnám nevede.

Čeho chci dosáhnout

Valnou část svého života jsem prožila na Malé Straně, která je vlastně vesnicí uprostřed města. Lidé se tam znají, zdraví se, jsou zvyklí trávit čas spolu ve veřejném prostoru. Po přestěhování do Újezda jsem si uvědomila, jak zoufale tu chybí příjemná místa pro setkávání, že spousta lidí sem jezdí jen spát a žijí vlastně jinde, že z některých částí Újezda je problematické se dostat bez auta, protože MHD nefunguje dobře. Je mnoho věcí, které bych ráda změnila. Mým ideálem je Újezd s takovou občanskou vybaveností, že nebude třeba dojíždět, s kvalitním veřejným prostorem a školou a cestami, které budou příjemné a bezpečné pro pěší a cyklisty.

Co umím

Kdysi jsem byla schopný právník. Díky postižení naší dcery jsem však svou profesi opustila a rozhodla se, že se budu věnovat dětem. Mnohaletá péče o postižené dítě mě naučila jednak vnímavosti pro potřeby lidí různě znevýhodněných, jednak vytrvalosti v boji. Jsem zvyklá hledat cesty, jak dosáhnout cílů bez ohledu na počet zavřených dveří, a většinou se mi to daří. V letech 1996 – 2003 jsem se podílela na vedení skautského oddílu a to mi do života dalo opravdu hodně – mimojiné zodpovědnost, schopnost komunikovat, organizovat a nevzdávat se v situacích, které se jeví jako neřešitelné.

Co mě baví

Roky strávené ve skautu ve mně zakořenily velkou lásku k přírodě. Nejraději mám výlety do málo obydlených oblastí pohraničí a v zimě běžky. Ke svému životu potřebuji knihy, hudbu a výtvarné umění. Baví mě, když hrajeme a zpíváme doma s dětmi. Ráda fotím, plavu, bruslím, chodím na koncerty, výstavy a besedy se zajímavými lidmi.