Štěpán Doležal

MgA. Štěpán Doležal

hudebník, STAN

Kdo jsem

Narodil jsem se v roce 1977 v Ostravě a po absolutoriu Janáčkovy konzervatoře jsem pokračoval ve studiu na AMU v Praze, kde jsem získal titul magistr umění v oboru hra na violoncello. Navázal jsem postgraduálním studiem v Madridu na Escuela superior de musica Reina Sofia a na Musik-akademie Basel. Od roku 2000 jsem členem Bennewitzova kvarteta. S tímto souborem jsem vyhrál světové soutěže v japonské Osace a v Regio Emilia v Itálii a pravidelně vystupuji v koncertních sálech po celém světě. Od roku 2016 jsem také členem orchestru Státní opery Praha. Se svou manželkou Lucií a třemi dětmi bydlím v Újezdě nad Lesy ve starém domě, který se již několik let pokoušíme zrekonstruovat.

Proč kandiduji

Bydlím se svou rodinou v Újezdě nad Lesy od roku 2013. Za tu dobu jsem se seznámil se zdejším prostředím, mé děti navštěvují újezdskou školu, snažíme se, aby se pro nás stal Újezd opravdovým domovem. Chtěl bych, aby se naše obec stala příjemným místem k životu pro všechny, kteří zde bydlí. Myslím že pro spoustu lidí končí domov na hranicí jejich pozemku a je jim vlastě jedno, co se kolem nich děje. Při svých hudebních cestách po světě jsem měl možnost navštívit spoustu komunit podobných té naší. Rozdíl jsem často vnímal hlavně v ochotě lidí se podílet na společných aktivitách a snaze, aby jejich obec byla dobrým místem pro život. Protože by měl každý začít u sebe, rozhodl jsem se kandidovat v nadcházejících volbách.

Čeho chci dosáhnout

Zkvalitnění infrastruktury a služeb, zlepšení společenských a kulturních aktivit.

Co umím

Mám dobré povědomí o oblasti kultury a školství, ve které se celý život pohybuji. Během rekonstrukce svého domu jsem se naučil spoustu řemesel, a tak pokud zrovna nejsem na pódiu, jsem často truhlářem, zedníkem či instalatérem.

Co mě baví

Baví mě hudba napříč žánry, divadlo a poznávání nových míst. Rád trávím čas se svou rodinou, mám rád práci se dřevem – ať už jde o vyrobení podlahy, nábytku nebo hru na violoncello či kytaru.