Michal Hanus

Ing. Michal Hanus

podnikatel, ekonom, STAN

Kdo jsem

Jmenuji se Michal Hanus a je mi 47 let. V Újezdě nad Lesy žiji 14 let. Narodil jsem se a celý život bydlím v Praze. Mám dvě děti ve věku 10 a 13 let. Jsem investorem do začínajících firem, kterým pomáhám vyrůst. Zaměřuji se na internetové firmy a to nejenom na ty domácí. Možná si mě ještě pamatujete, před pár lety jsem o tom měl úspěšný pořad v televizi (Den D).

Proč kandiduji

Už mě nebaví dívat se na ty věčné hádky Slezáků, Růžičků, Duchků a dalších zastupitelů (doufám, že minulých). Poslouchat a číst o všech nedořešených kauzách (nesmyslná objížďka Starokolínské Druhanickou a Ochozskou, přesun zdravotního střediska, nefunkční polyfunkční dům, boj o Alzheimer centrum, střet o vedení školy, nekoncepční jednosměrky), nebo stát každé ráno cestou do práce v koloně.

Osobní zkušeností s peticí ohledně objížďky jsem pochopil, že cestou petic a občanského přístupu se proti aroganci a hlouposti bojovat nedá.

Čeho chci dosáhnout

Jednoduchá odpověď, prosadit a uvést do života body našeho programu ohledně zlepšení dopravní situace, dostupného zdravotního střediska, vstřícného místního úřadu. Věřím, že s „Pirátským srdcem a Standardní správou“ lze náladu v Újezdě změnit a udělat z něj lepší místo pro život.

Co umím

Za těch pár let v oboru investic jsem vybudoval několik velkých firem, pomohl přijít na trh se zásadními novinkami a změnil fungování v několika oborech. Dokážu najít a motivovat ty správné lidi na konkrétní úkoly, vyřešit zdánlivě neřešitelné problémy i najít správnou strategii. Tak proč bych těchto zkušeností nedokázal využít při rozvoji Újezda?

Co mě baví

Baví mě cestovat, poznávat nová místa a země, nejenom pěšky, na horském kole, ale i po moři. V létě rád hraju tenis, golf, jezdím automobilové závody na okruhu. V zimě jsou mojí vášní hory a snowboarding, ideálně v prašanu.