Jana Bruothová

MUDr. Jana Bruothová

lékařka, STAN

Kdo jsem

V Újezdě žiji 19 let. Mám pocit zvětšujícího se rozdílu v oblasti „občanského komfortu“ mezi Újezdem a okolními městskými částmi. Byla bych ráda, kdyby se povedlo vést místní politiku kompetentně a konstruktivně, ku prospěchu nás všech.

Proč kandiduji

Je pro mne důležité, aby zde dobře fungoval veřejný prostor, aby byl umožněn a podporován komunitní život v Újezdě. Líbilo by se mi, kdyby rovnoměrně po celém Újezdě byla místa, kde se mohou lidé sejít, děti si mohly hrát jinde než na silnici a do školy se dostaly po chodníku.

Čeho chci dosáhnout

Byla bych ráda, pokud by se podařilo další rozvoj Újezda vést tak, aby bylo zohledněno urbanistické hledisko, s respektem k životnímu prostředí.

Co umím

Pracuji jako praktická lékařka. Vyzkoušela jsem si práci v nemocnici u lůžka i v ambulanci a práci praktika jsem si zvolila s vědomím, že budu nejblíže lidem, budu znát jejich potřeby, budu je mít v péči dlouhodobě. Při práci v nemocnici mi vždy vadilo, že nevím, „jak to s tím člověkem nakonec dopadne“ – jakýsi efekt tovární rutiny, který v ordinaci praktika nemám.

Co mě baví

Po práci se jdu ráda projít, přišla jsem postupně na chuť i místní ploché krajině – mimořádně mě těší, pokud se podaří obnovit původní polní cestu s citem a ohleduplně k životnímu prostředí.  Ráda čtu a relaxuji různými kreativními činnostmi.